Background

Pedostomatológia

Pravidelné preventívne prehliadky u detských pacientov podporujú získanie dôvery v zubného lekára. Hravou formou sa snažíme deťom vysvetliť, aká dôležitá je starostlivosť o svoje zúbky a rodičom poskytovať rady, ako predchádzať ich predčasnej strate. S individuálnym prístupom a najmodernejším vybavením je ošetrenie spoľahlivé a efektívne. Vieme, ako je pre Vás dôležité, aby k nám vaše dieťa neprichádzalo so strachom zo zubného ošetrenia a nemalo problém prísť aj nabudúce. Preto je v našom záujme túto požiadavku naplno splniť :) Pedostomatológia je odbor zubného lekárstva, ktorý sa zaoberá diagnostikou a liečbou ochorení tvrdých a mäkkých tkanív u detí. Starostlivosť je poskytovaná od narodenia, až po adolescenciu. Úzko spolupracuje s odbormi, ako čeľustná ortopédia. Funkcia mliečneho chrupu je veľmi dôležitá, aj keď je iba dočasná. Udržiava priestor pre prerezanie trvalých zubov, podporuje rast kostí tváre. Preto včasná diagnostika ochorení a edukácia rodičov, predchádza vzniku komplikácií v trvalom chrupe.

Play

Ako to funguje?

Často kladené otázky

#1

Kedy by malo dieťa absolvovať prvú prehliadku ?

Ideálne v prvom roku života po prerezaní rezákov, ak dieťa nič nebolí. Jedná sa skôr o komunikáciu s rodičom, ako správne čistiť zuby a iné rady.

Arrow
#2

Je cumlík škodlivý ?

Nie, nie je. Je však dôležité aký tvar ma samotný cumlík, aby bol tzv. pri plastovej časti plochý – zúžený. Ideálne od 2 rokov obmedziť jeho užívanie.

Arrow
#3

Čo je to pečatenie ?

Účinná prevencia pred vznikom zubného kazu na mliečnych a trvalých stoličkách. Ryhy na celom povrchu zuba zalejú pečatidlom bez predošlého vŕtania. Ten tvorí bariéru pre tvorbu povlaku v ryhách zuba.

Arrow
#4

Je nutné rtg v detskom veku ?

Áno, u detí v 5 rokoch je ideálne urobiť veľký rentgen -OPG, pri ktorom zhodnotíme vývoj a prítomnosť trvalých zubov. U mladších detí, je vhodný bitewing, samozrejme všetko závisí od spolupráce dieťaťa.

Arrow